Tarayıcınız güncel değildir. Eski tarayıcıların güvenlik sorunları bulunmaktadır ve yeni web standartlarına uygun değildir.

Bu web sitesini tam anlamıyla deneyimlemek için lütfen aşağıdaki tarayıcılardan bir tanesini kullanınız.

Çevreci Komşu Kart

Çevreci Komşu Kart

Geleceğimizi tehdit eden doğa tahribatını durdurmak ve zararı geri çevirmek mümkün! Atacağımız küçük adımlarla bile çevresel kirlenmenin kötü etkilerinden kaçınabilir, sağlıklı bir çevrede yaşayabilir, çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya miras bırakabiliriz.

Şişli KOMŞU KART hizmetimizle önemli bir adım attık. Çevremizi ve doğal kaynaklarımızı koruyacak, Şişli’de çevre farkındalığını yükseltecek ve pozitif sonuçları çarpan etkisiyle büyüyecek sosyal projemize siz de katılabilir bugünümüzü ve geleceğimizi korumak için katkı sunabilirsiniz.

Geri Dönüşümle Puan Biriktirin

Kağıt, cam, metal, plastik gibi ambalaj atıklarınızı biriktirerek Belediyemize teslim ettiğinizde, Şişli KOMŞU KART'ınıza belirli oranlarda para puan tanımlanır. Kartınızda biriken para puanlarınızı VISA kartın geçerli olduğu tüm işletmelerde kolayca harcayabilirsiniz.
 
Ambalaj atıkları geri dönüştürüldüğünde dünya kazanıyor!
 

  • 70 ton kâğıt kartonu geri dönüşüme kazandırmak, 1200 ağacı kesilmekten kurtarıyor.
  • Bir cam şişenin geri dönüştürülmesi sonucunda tasarruf edilen enerjiyle  bir bilgisayar 25 dakika çalıştırılabilir.
  • 2,5 litrelik bir plastik şişe geri kazanılıp üretimde kullanılırsa 6 saatlik 60 watt’lık elektrik enerjisini tasarruf edilebilir.
  • On adet alüminyum içecek kutusu geri kazanıldığında, 100 kW/sa bir lambanın 35 saatte harcadığı elektrik enerjisi korunmuş olur.

© Copyright 2024, Tüm Hakları Saklıdır. Şişli Belediyesi